· RSS 20.04.2024, 00:06

ТРИДЦЯТЬ ДРУГА СЕСІЯ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я  № 32/15

Про акцизний податок

З метою приведення у відповідність до чинного законодавства місцевих податків і зборів, відповідно до статті 143 Конституції України, керуючись статтею 12, підпунктом 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями) та статтями 26, 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія Колядівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області

ВИРІШИЛА:

1. Встановити акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну в розмірі 5 відсотків.
      2. Затвердити Положення про акцизний податок для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України
 (додається).
      3. Це рішення набирає чинності з 01.01.2015 року.
      4. Секретарю сільської ради забезпечити направлення копії цього рішення до органу державної податкової служби.
      5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань економічного та соціального розвитку бюджету, фінансів, комунальної власності.

Колядівський сільськой голова                                           О.І. Бондар

Додаток №1
до рішення тридцять другої
сесії шостого скликання № 32/15
від  30  січня 2015 року

ПОЛОЖЕННЯ

Розділ І. Загальні положення

1.1. Положення про акцизний податок для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України (далі – Положення) розроблено на підставі розділу VI  Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами і доповненнями.
      1.2. Це Положення є обов’язковим до виконання суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

Розділ ІІ. Механізм справляння податку

2.1. Платники податку.

2.1.1. Відповідно до пп. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами і доповненнями) (далі – Кодексу) платником податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

2.1.2. Особи - суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

2.2. Об’єкт оподаткування і база оподаткування податком.

2.2.1. Об’єктом оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (виручка від реалізації підакцизних товарів (з податком на додану вартість)).

2.2.3. Базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Кодексу.

2.3. Ставки податку.

2.3.1. Для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213  Кодексу, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 відсотків.

Розділ ІІІ. Порядок обчислення та строки сплати податку

3.1. Податковий період.

3.1.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

3.2. Дата виникнення податкового зобов’язання.

3.2.1. Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - є дата надходження оплати за проданий товар.

3.3. Порядок і строки сплати податку.

3.3.1. Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Кодексу для подання податкової декларації за місячний податковий період.

3.3.2.  Особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

3.3.3. Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому ст.46 Кодексу».

Розділ ІV. Відповідальність та контроль

4.1. Відповідальність.

4.1.1. Платники збору, зазначені у п.2.1 цього Положення, несуть відповідальність за неподання у встановлені терміни податкової декларації з акцизного податку, до органу державної податкової служби, за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати податку до бюджету відповідно до Податкового кодексу України, інших законодавчих та нормативних актів.

4.2. Контроль.

4.2.1 Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю подання податкової декларації до органу державної податкової служби, повнотою і своєчасністю сплати збору до бюджету, здійснює Старобільська ОДПІ.

Переглядів: 1016 | Додав: admin | Рейтинг: 1.0/1