· RSS 01.05.2024, 17:08

Головна » 2020 » Квітень » 15 » Що таке громадське місце?
Що таке громадське місце?

З 6 квітня 2020 року в Україні запрацювали нові обмеження карантину через коронавірус, відповідно до постанови КМУ №211 від 11 березня 2020 року.

Основні обмеження :

• перебування в громадських місцях без надітої маски або респіратора;
  • переміщення групою більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності й супроводу дітей;
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу дорослих;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою і в разі службової необхідності;
  • відвідування спортивних і дитячих майданчиків;
  • проведення всіх масових заходів, в яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади й органів місцевого самоврядування та інше;

Громадське місце – це що?

Офіційне визначення терміну "громадське місце" надається в Законі України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" та Наказі Міністерства оборони України "Про затвердження Інструкції про організацію патрульно-постової служби Військовою службою правопорядку у Збройних Силах України".

Громадське місце — частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу. Зокрема під'їзди, підземні переходи, стадіони. Перелік не є вичерпним.

Міністерство охорони здоров’я за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля роз’яснило поняття «громадське місце», де обов’язково потрібно носити захисні маски чи респіратори відповідно до останніх вимог карантину. Роз’яснення на сайті уряду опублікували 13 квітня. Згідно з ним, громадським місцем є частина чи частини будь-якої будівлі, споруди, що доступні або відкриті для населення вільно, за запрошенням або за плату, постійно, періодично чи час від часу, у тому числі під’їзди, підземні переходи і стадіони.

Крім того, громадськими місцями, за версією МОЗ, є:

• ліфти і таксофони
  • приміщення та території медичних і навчальних закладів
  • дитячи майданчики
  • приміщення і території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів
  • під’їзди житлових будинків
  • пасажирський транспорт загального користування
  • приміщення закладів харчування
  • приміщення культурних об’єктів
  • приміщення органів державної влади, органів місцевого самоврядування та державних установ
  • зупинки громадського транспорту

Також МОЗ зауважує, що опосередковано поняття громадського місця визначено у 178 статті Кодексу України про адміністративні правопорушення: це вулиці, закриті спортивні споруди, сквери, парки, всі види громадського транспорту, включно з транспортом міжнародного сполучення.

Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.

Тому радимо носити захисні маски чи респіратори скрізь на вулиці, аби випадково не опинитися в «громадському місці» і не порушити правила карантину.

Якщо у Вас виникли запитання та потрібна правова консультація, звертайтесь до «Новоайдарського бюро правової допомоги» Старобільського МЦ з надання БВПД  за т.095-60-30-913.

«Новоайдарське бюро правової допомоги»

Старобільського МЦ з надання БВПД

Переглядів: 577 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0